RSS

Mám rada svoju prácu

28 mar

Dnes je Deň učiteľov.

Oslávime ho až v piatok. Deti dostanú riaditeľské voľno a my si chvíľu posedíme, porozprávame sa. Dnešný deň bol pre mňa bežný pracovný deň. Učila som deti matematiku, doučovala som deviatakov pred Testovaním 9. Nič zvláštne sa neudialo… Zablahoželala som kolegom k nášmu sviatku. Kolegyňa si priniesla z prvého stupňa kyticu bielych tulipánov. Ja som krásnu antúriu dostala až doma od mojich najbližších.

Dnes bol Deň učiteľov.

Spomenula som si na nášho riaditeľa z prvého stupňa, ktorý ma ako piatačku poslal na chvíľu “učiť” prvákov v našej škole. Páčilo sa mi to… “Raz budem učiteľkou”, povedala som si.

Spomínam aj na učiteľku z druhého stupňa, ktorá mi nič neodpustila a trestala nás všetkých za prehrešky jedného… “Taká nikdy nebudem”, zaumienila som si.

Nezabúdam na matematikára na gymnáziu. Hodil po mne tabuľové kružidlo. (Netrafil… asi ani nechcel.) Vyrušovala som, lebo som sa nudila. Ale spravodlivý bol a vedel vysvetliť aj nevysvetliteľné. “Raz takou matematikárkou budem”, povedala som si. Sľúbila som si však, že moji šikovní žiaci sa nebudú nudiť.

Mám na mysli aj učiteľa z vysokej školy, ktorý mi nechcel zapísať trojku z prvej skúšky. Veril, že do konca skúšobného prídem a opravím si ju, čo sa aj stalo. “Chcem byť v pozícii tohto môjho učiteľa a chcem, aby v mojich triedach boli deti, v ktoré sa oplatí veriť”.  🙂

 
Pridaj komentár

Posted by na 28/03/2017 in o škole

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d bloggers like this: